Autor:
Andres Tennus

Kopsuvähi sõeluuringu katseprojekt avastas 28 + 12 vähijuhtu

Torakaalkirurgia kaasprofessor Tanel Laisaar rääkis lähemalt kopsuvähi sõeluuringu katseprojektist, mille esimese aasta tulemused on lootustandvad ning tänavu on plaanis haarata sellesse rohkem inimesi, et metoodikat veel kontrollida. Loe Tartu Postimehest.

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.