Autor:
Andres Tennus

Milline näeb välja silmalõikus ja kuidas kasutatakse füsioteraapias virtuaalreaalsust? Meditsiiniteaduste valdkond ootab lahtiste uste päevale!

29. veebruaril toimub ülikooli raamatukogus ja üle terve Tartu linna lahtiste uste päev, kuhu oodatakse kõiki, kes tunnevad huvi Tartu Ülikoolis õppimise vastu. Meditsiiniteaduste valdkond ootab kõiki gümnaasiumiõpilasi ja teisi meditsiinihuvilisi kümnesse erinevasse töötuppa ja seminari.

Lahtise uste päev algab Tartu Ülikooli raamatukogus infomessiga, kus saab tutvuda õppekavade ja ülikoolieluga. Hommikul toimub raamatukogus konverents, kus vastuvõtutalituse juhataja Tuuli Kaldma tutvustab kandideerimisprotsessi ning üliõpilased annavad nõu, kuidas teha teadlik erialavalik ja mida pidada silmas sisseastumiskatseteks valmistumisel. Lisaks räägivad vilistlased, kuidas õppimise ajal raskustega toime tulla. Konverentsil osalejaid tervitab rektor professor Toomas Asser, päeva juhib materjaliteaduse ja tehnoloogia üliõpilane Annabel Raudsepp.

Päeva teises pooles toimuvad õppehoonetes õppekavade infotunnid ja töötoad, kus on võimalik katsetada erialade sobivust ning avastada enda jaoks uusi õppimissuundi. Töötubade kohta lugeda ja nendesse registreeruda saab Fienta lehel. Päeva jooksul oodatakse huvilisi tutvuma ühiselamutega ja külastama peahoonet.

Kõik meditsiinihuvilised saavad erialadega tutvuda kümnes erinevas töötoas. Kõikidele töötubadele tuleb registreeruda.

Otseülekanne silmalõikuselt
Kliinilise meditsiini instituudi silmakliiniku õppeklassis vaatame otseülekannet silmaoperatsioonist. Operatsioonitoa tegevust kommenteerib õppeklassis J2001.

Füsioteraapia eriala infoseminar
Eriala programmijuht tutvustab lühidalt füsioteraapiat, eriala sisseastumistingimusi ja füsioteraapia õpet.

Kehalise kasvatuse ja spordi õppekava infotund
Õppekorralduse spetsialist ja üliõpilane räägivad, milline on õpe kehalise kasvatuse ja spordi erialal.

Töötuba „Käsimüügiravimite ABC“
Kuidas võtta ravimeid nii, et saaksime neist kasu ja need poleks kahjulikud? Kas tead, kuidas kasutada ravimeid, mis sul kodus olemas on? Räägime sagedasematest vigadest, mida ravimeid võttes tehakse, ning selgitame, kuidas enamlevinud ravimeid korrektselt kasutada

Lahangusaali külastus
Piilume Biomeedikumi lahangusaali, et tutvuda sealse meditsiinikollektsiooniga. Huviline saab hea ülevaate sellest, kuidas õpitakse meditsiiniteaduste valdkonnas anatoomiat.

Töötuba „Virtuaalreaalsus ja arvutimängud füsioteraapias“
See on füsioteraapia ja tehnoloogia kohtumispaik! Tutvume Tyromotioni rehabilitatsioonisüsteemi uuenduslike võimalustega taastusravis. Uurime koos, kuidas aitavad virtuaalreaalsus ja arvutimängud liikumishäiretega patsiente ning milline näeb välja tuleviku füsioteraapia.

Töötuba „Sissejuhatus hambaravi imelisse maailma“
Töötoas tutvustame hambaarsti eriala üldiselt ja ka kitsamate erialade kaupa. Räägime näokolju ja hammaste anatoomiast ning proovime asetada täidiseid.

Töötuba „Kehalised võimed ja nende mõõtmine“
Töötoas tutvustatakse erinevaid kehalisi võimeid ja antakse ülevaade sellest, kuidas neid mõõta. Meetodeid kasutavad nii füsioterapeudid kui ka treenerid oma igapäevatöös. Osalejad saavad ka ise oma alakeha võimekust testida.

Kapslite täitmise töötuba
Tule ja katseta meie selgituste toel, kuidas saada raviaine kapslisse.

Simulatsioonikeskuse töötuba
Töötoas tutvustame simulatsioonikeskust ja proovime mulaaži peal järele, kuidas žgutiga verejooksu peatada.


Lahtiste uste päeval osalejad pääsevad sel päeval tasuta ka ülikooli muuseumidesse. Loe lahtiste uste päeva kohta ka siit.

 

tudengid koridoris

Sel kevadel avab Tartu Ülikool doktoriõppes 189 õppekohta

Tudengid õppimas

Tartu Ülikooli akadeemilist testi lahendas sel aastal 36% abiturientidest

LUP22

Mille põhjal teha teadlik erialavalik?