Autor:
Maero Pukk

Tartu Ülikooli Liikumislabor kutsub kõiki koole üle Eesti õue õppima

Tartu Ülikooli liikumislabori Liikuma Kutsuva Kooli programm korraldab 20. –24. mail õuesõppenädala, mille raames kutsub kõike Eesti koole vähemalt ühe nädala jooksul viima ainetunde läbi õues.

Tartu Ülikooli liikumislabori spetsialist Reelika Kiivit ütles, et praegu veedavad õpilased üha rohkem aega siseruumides ja enamasti istudes. „Uuringud kinnitavad, et õues viibimine aitab suurendada päevast liikumisaktiivsust, vähendada laste ja noorte lühinägelikkuse riski, taastada tähelepanu ja keskendumisvõimet ning vähendada ärevuse sümptomeid. Väljaspool klassiruumi õppimine võib muuta õppimise veelgi huvitavamaks ja kaasahaaravamaks, aidates õpilastel paremini omandada uusi teadmisi ja oskusi ning teha teistega koostööd,“ selgitas Kiivit.

Õuesõppenädalal saavad koolid ise valida, kas lähevad koolihoovi ainult mõneks ainetunniks või terveks päevaks. Nädala jooksul on avatud Padlet keskkonnas kogemuste jagamise virtuaalne sein. „Kui õpetaja viib õuesõppenädalal oma tunni läbi õues, saab ta selles keskkonnas jagada oma õues õpetamise rõõmu ja kogemust. Nii on tekkinud aastate jooksul arvestatav ideede pank Liikuma Kustuva Kooli kodulehele, kust ka kogu ülejäänud õppeaasta jooksul saavad õpetajaid õues õpetamise ideid otsida,“ ütles Kiivit.

Oma kogemusi on oodatud jagama ka koolide meeskonnad. Viies läbi kõnnikoosolekuid või -arutelusid, on kõik oodatud ka neid hetki jäädvustama, oma kogemusi jagama ja seeläbi teiste koolide kollektiive innustama ning motiveerima.

Kõik koolid on liituma ka Liikuma Kutsuva Kooli Facebooki grupis. Isegi siis kui kool ei ole programmiga veel liitunud, on nad oodatud grupiga liituma ja oma kogemusi jagama.

Õuesõppenädalale saab õpetaja registreeruda klassi või kooliga. „Loodame südamest, et õpetajad saavad sellest nädalast innustust ning suunduvad edaspidigi ainetundideks koolihoovi,“ ütles Kiivit.

Praegu on õuesõppenädalale registreerunud üle 200 osaleja. Registreerumine on avatud 24. maini. Registreeruda saab siin.

6. juunil kohtusid Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa teadus- ja tervishoiuministeeriumi esindajad Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnaga.

Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa delegatsiooni esindajad külastasid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda

Alanud on kandideerimine Tartu Ülikooli residentuuriõppesse

Alanud on kandideerimine Tartu Ülikooli residentuuriõppesse

Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistasid kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos