Autor:
JP Hion

VAATA JÄRELE! Arstiteaduskonna aastapäeva fookuses on tänavu kestlik areng

Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkond tähistab 12–13. oktoobril arstiteaduskonna 391. aastapäeva. Aastapäeva raames peetakse traditsiooniliselt teaduskonverentsi ja teemakonverentsi.

12. oktoobri teaduskonverentsil esinevad üliõpilased, doktorandid, teadurid, arst-residendid ja arstid oma viimase aja uurimustöödega, mille seast žürii valib välja kõige paremad. Lisaks tavapärastele ettekannetele leiab aset ka posterettekannete sessioon, mil autorid tutvustavad oma teadustöid tunni aja jooksul kõigile huvilistele.

13. oktoobril toimub traditsiooniline teemakonverents, mis sel aastal kannab pealkirja „Tulevikumeditsiin, innovatsioon ja kestlik areng“. Konverentsi peaesineja on Uppsala Ülikooli Kestlikkuse Õppe ja Teaduskeskuse Swedesd juht, professor Mats Målqvist, kes avab oma ettekandes kestliku arengu temaatikat.

Aastapäeval antakse välja meditsiiniteaduste valdkonna kõrgeim autasu – arstiteaduskonna medal –, autasustatakse teaduskonverentsi parimaid ja jagatakse stipendiume.

Tutvu aastapäeva programmi ja teesivihikuga.

 

Marite Punapart kaitseb doktoritööd „Effects of Valproate and Liraglutide in Rodent Models of Wolfram Syndrome: Emphasis on Transcriptomic Changes in the Renin-Angiotensin-Aldosterone System“

30. septembril kaitseb Marite Punapart oma doktoritööd „Effects of Valproate and Liraglutide in Rodent Models of Wolfram Syndrome: Emphasis on Transcriptomic Changes in the Renin-Angiotensin-Aldosterone System“.

Katrin Tomson-Johanson kaitseb doktoritööd „Impulsivity, serum lipids and serotonin-related functional gene variants“

23. august 2024 kell 12.00 kaitseb Katrin Tomson-Johanson doktoritööd „Impulsivity, serum lipids and serotonin-related functional gene variants“ (eesti keeles „Impulsiivsus, seerumi lipiidid ja serotoniinisüsteemi funktsionaalsed geenivariandid“).
Tartu Ülikooli teadlaste uuring paljastas haruldase haiguse diagnoosimise ja ravi väljakutsed

Tartu Ülikooli teadlaste uuring paljastas haruldase haiguse diagnoosimise ja ravi väljakutsed