Biomeedikumi saab jätta annetusi Ukraina sõjas kannatajatele

Seoses Ukrainas toimuva sõjategevusega ootab humanitaarabi kogumikast Biomeedikumis (Ravila 19) annetusi.

Selleks, et aidata inimesi, kes on saanud sõjas kannatada, on Eesti Arstiteaduse Üliõpilaste Selts ja Tartu Ülikooli Üliõpilasindus koostöös Punase Ristiga üles pannud kogumiskastid.

Kastid on Biomeedikumis kuni 6. märtsini.

Kui Sul on kodus üle, võib annetuskasti tuua:

• uued ja kasutamata voodipesu (linad, tekid, padjad);
  • hügieenisidemed ja mähkmed lastele/täiskasvanutele;
  • pesuvahendid (dušigeelid, šampoonid);
  • esmaabitarbed (desinfitseerimisvahendid, sidemed, plaastrid, ka maskid).

Kui asju kodus pole, on rohkem abi rahalisest annetusest. Kasuta kontrollitud lehti ukrainaheaks.ee ja redcross.ee/anneta/ukraina ning tee annetus endale sobivas summas. Kui sul on pakkuda hoopis elu- või töökohta, anna endast teada veebilehe pagulasabi.ee/ukraina-abistamine kaudu.

Kogumiskastid on ka Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse kontoris (Ülikooli 18B) ja Delta maja esimesel korrusel (Narva mnt 18).

Tartu Ülikool toetab ja abistab igakülgselt ülikoolipere ukrainlastest liikmeid ja nende lähedasi, kes on sõja tõttu sattunud väga keerulisse olukorda. Ülikoolipere Ukraina kodanikest liikmete jaoks on erakorraliste küsimuste lahendamisel esmane kontaktisik rahvusvahelise koostöö juht Kristi Kerge (+372 529 7677). Kirjalikud päringud saata meiliaadressile ukraina@ut.ee. Täpsem lisainfo siin.

MV
Eesti vähikeskuse avakoosolekule tulid kokku asutuste esindajad, kes veavad eest Eesti vähiennetuse ja -ravi korraldust

Eesti vähikeskuse koduks saab Tartu Ülikool

Terviseteaduste aluste mikrokraad

„Terviseteaduste aluste“ mikrokraad annab baasteadmised rahvatervishoiust

6. juunil kohtusid Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa teadus- ja tervishoiuministeeriumi esindajad Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonnaga.

Saksamaa Rheinland-Pfalzi liidumaa delegatsiooni esindajad külastasid Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda