Johan Paul Hion

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile

Tänavu toimuvad arstiteaduskonna aastapäeva sündmused 13. ja 14. oktoobril. Kutsume kõiki huvilisi esitama teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile hiljemalt 30. juunil.

Teaduskonverentsile ootame viimase aasta jooksul meditsiini- ja sporditeaduste alal tehtud teadusuuringute tulemusi tutvustavaid teese üliõpilastelt, arst-residentidelt, teaduritelt, õppejõududelt, arstidelt ning meditsiiniteaduste valdkonna koostööpartneritelt ja vilistlastelt. Teesid saab esitada aadressil www.meditsiiniteadused.ut.ee/et/med-abstracts.

Teaduskonverents toimub neljapäeval, 13. oktoobril. Kui olud võimaldavad, siis toimub konverents Biomeedikumis, ent kui vaja, korraldatakse see kas osaliselt või täielikult veebi kaudu. Nii nagu ka möödunud aastal, tulevad lisaks tavapärastele teaduskonverentsi ettekannetele suuliselt esitlemisele ka valik e-posterettekannetest. Kõikide e-postritega on võimalik tutvuda ka veebis. Traditsiooniliselt pannakse kokku teesivihik.

Reedel, 14. oktoobril toimub teemakonverents ja dekaan professor Margus Lemberi vastuvõtt, kus tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid ning antakse üle Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid. Samuti antakse üle stipendiumid ja lõputunnistused suvel ülikooli lõpetanud arst-residentidele. Lähtuvalt epidemioloogilisest olukorrast toimuvad ka need sündmused kas osaliselt või täielikult vajadusel veebi teel.

Sel aastal tähistame arstiteaduskonna 390. aastapäeva. Lisateavet sündmuste kohta leiab meditsiiniteaduste valdkonna kodulehelt

Konverentsi toetab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini doktorikool ja finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).

Tartu Ülikooli teadlased avastasid uue ravimikandidaadi agressiivse ajukasvajaga võitlemiseks

Celia Teresa Pozo Ramos kaitseb doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing”

10. mail kaitseb Celia Teresa Pozo Ramos doktoritööd „Preparation and assessment of antimicrobial electrospun matrices for prospective applications in wound healing” („Antimikroobsete elektrospinnitud maatriksite valmistamine ja hindamine haavaravis rakendamiseks”).

Vestlusringis professor Ron Do (NY): terviseandmete alusel masinõpe mudelite publitseerimine ajakirjas The Lancet

30. mail toimub Journal Club stiilis vestlusring, kuhu on kutsutud ka uuringu autorid. Vestlusringis räägitakse lähemalt, kuidas masinõppe abil tervishoius diagnoosida ja ennustada eri haiguseid.