Autor:
Johan Paul Hion

Ootame teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile

Tänavu toimuvad arstiteaduskonna aastapäeva sündmused 13. ja 14. oktoobril. Kutsume kõiki huvilisi esitama teese arstiteaduskonna aastapäeva teaduskonverentsile hiljemalt 30. juunil.

Teaduskonverentsile ootame viimase aasta jooksul meditsiini- ja sporditeaduste alal tehtud teadusuuringute tulemusi tutvustavaid teese üliõpilastelt, arst-residentidelt, teaduritelt, õppejõududelt, arstidelt ning meditsiiniteaduste valdkonna koostööpartneritelt ja vilistlastelt. Teesid saab esitada aadressil www.meditsiiniteadused.ut.ee/et/med-abstracts.

Teaduskonverents toimub neljapäeval, 13. oktoobril. Kui olud võimaldavad, siis toimub konverents Biomeedikumis, ent kui vaja, korraldatakse see kas osaliselt või täielikult veebi kaudu. Nii nagu ka möödunud aastal, tulevad lisaks tavapärastele teaduskonverentsi ettekannetele suuliselt esitlemisele ka valik e-posterettekannetest. Kõikide e-postritega on võimalik tutvuda ka veebis. Traditsiooniliselt pannakse kokku teesivihik.

Reedel, 14. oktoobril toimub teemakonverents ja dekaan professor Margus Lemberi vastuvõtt, kus tunnustatakse teaduskonverentsi parimaid ning antakse üle Tartu Ülikooli arstiteaduskonna medalid. Samuti antakse üle stipendiumid ja lõputunnistused suvel ülikooli lõpetanud arst-residentidele. Lähtuvalt epidemioloogilisest olukorrast toimuvad ka need sündmused kas osaliselt või täielikult vajadusel veebi teel. 

Sel aastal tähistame arstiteaduskonna 390. aastapäeva. Lisateavet sündmuste kohta leiab meditsiiniteaduste valdkonna kodulehelt

Konverentsi toetab Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini doktorikool ja finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).

Kelli Solmelar-Duracz kaitseb doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors”

27. augustil 2024 kell 15.00 kaitseb Kelli Solmelar-Duracz oma doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors” („Aju plastilisust kahjustavate tegurite molekulaarsed ja rakulised mehhanismid”). 
Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Marite Punapart kaitseb doktoritööd „Effects of Valproate and Liraglutide in Rodent Models of Wolfram Syndrome: Emphasis on Transcriptomic Changes in the Renin-Angiotensin-Aldosterone System“

30. septembril kaitseb Marite Punapart oma doktoritööd „Effects of Valproate and Liraglutide in Rodent Models of Wolfram Syndrome: Emphasis on Transcriptomic Changes in the Renin-Angiotensin-Aldosterone System“.