Autor:
Andero Kalju

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut kutsub vilistlasi kokkutulekule 

Laupäeval, 4. novembril tähistatakse Tartu ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi (endise kehakultuuriteaduskonna) 95. ja Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi 115. sünnipäeva. Päeval peetakse põnevaid sporditeemalisi arutelusid ja viiakse läbi majatuure. Õhtu lõpetab juubelipidu spordihoones. 

Päeva esimeses pooles peetakse arutelu „Spordi- ja füsioteraapiaharidus – kuhu ja kuidas?”. Eesti Füsioterapeutide Liidu juhatuse liige Martin Argus tutvustab jõustunud seadust ja seaduse muudatusi, mille kohaselt on füsioterapeudid Eestis võrdsustatud tervishoiutöötajatega ning neil on õigus osutada iseseisvalt füsioteraapia teenust. Füsioteraapia õppekavade programmijuht Kadri Medijainen annab ülevaate viimaste aastate füsioteraapia bakalaureuse ja -magistriõppekavade uuendustest. Samuti arutletakse, mil määral füsioteraapia haridus tagab kvaliteedi iseseisva füsioteraapiateenuse osutamiseks.  

Sporditeemalistes arutelus keskendutakse organiseeritud noortespordile ja räägitakse lähemalt, milline on lähitulevikus ühiskonna ootus. Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja Jarek Mäestu selgitas, et senini on spordiklubisid ikka nähtud pigem saavutusspordi suuna pakkujatena. „Samal ajal on lastel kasvamas huvi harrastusspordi vastu, kus võistlemist ei seata eesmärgiks. On palju positiivseid näiteid, kus lapsed, kes on jõudnud spordini läbi mängu, erinevate treeningute, heade sõprade ja positiivsete emotsioonide, valivad hiljem saavutusspordi tee ja jõuavad kõrgete tulemusteni. Ülejäänud jäävad sõbraks aktiivse eluviisiga ja on tugeva tervisega. Arutleme, milline võiks näha välja homne noortesport ja spordiklubi; millist toetavat tugistruktuuri või koostööd tuleks soodustada ning kas midagi peaks muutuma ka tuleviku treenerite ettevalmistuses.“ 

Päeva teises pooles viiakse huvilistele läbi majatuure, kus tutvustakse nii akadeemilise spordiklubi tegevusi kui ka instituudi võimalusi füsioteraapia ja spordiõppekavade õpetamisel. „Spordiklubi pakub lastele ja noortele laia valikut erinevaid spordialasid, olles ühtlasi instituudi olulisemaks ja suuremaks praktikabaasiks. Instituudi ruumides tegutseb ka treeningteaduste labor, kus käivad testimas paljud Eesti tipp- ja harrastussportlased, ning liikumislabor, mille all on Liikuma Kutsuva Kooli võrgustik,“ ütles Mäestu. 

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut on kujunenud arvestatavaks liikumis- ja sporditeaduste keskuseks nii Eestis kui Euroopas. Õppejõud ja üliõpilased on tihedalt seotud nii Eesti Füsioteraapia Üliõpilaste Seltsi, Eesti Akadeemilise Spordiliidu, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu, spordialaliitude kui teiste erialaste ühingutega. Just sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi initsiatiivil on loodud aktiivne Balti Sporditeaduste Ühing, mis on liikumis- ja sporditeaduste alaste ürituste liikumapanevaks jõuks nii Eestis kui üle maailma.

Loe vilistlaskokkutuleku sündmuste kohta lähemalt instituudi kodulehelt

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Eesti liigub kõikehõlmava vähikeskuste võrgustiku loomise suunas

Eesti liigub kõikehõlmava vähikeskuste võrgustiku loomise suunas

Tartu Ülikooli Narva kolledž

JÄRELVAATA: Õiglase Ülemineku Foorumil visandatakse Ida-Virumaa tulevikku

19. novembril toimub karjääripäev.

Arstitudengid korraldavad Karjääripäeva