Andero Kalju

Tartu Ülikoolis alustas tööd muu emakeelega üliõpilaste keelenõustaja

Keelenõustaja juurde on oodatud kõikide Tartu Ülikooli õppekavade alusel õppivad muu emakeelega üliõpilased, kes vajavad eesti keele alast abi ja nõu erialaste akadeemiliste tekstide kirjutamisel. Keelenõustamine toimub individuaalselt või rühmades.

Keelenõustajaga tasub nõu pidada, kui soovid

• selgitusi mõne keeleküsimuse kohta (nt sõnavara, grammatika, lause);
  • olla teadlikum enda tüüpilistest ja korduvatest keelevigadest ja saada nõu oma keeleoskuse arendamiseks;
  • abi erialaste kirjalike tööde juhiste, töökäskude jms mõistmisel;
  • teavet kirjutamise eri etappide, tekstide ülesehituse ja stiili kohta;
  • tagasisidet tekstimustandile;
  • mõista paremini kirjalike akadeemiliste tekstide liike (nt essee, kokkuvõte, lõputöö);
  • nõu akadeemilise suhtluse eripärade kohta (nt e-kirja kirjutamine);
  • infot veebipõhiste abimaterjalide ja keeleressursside kohta, mida kirjutamisel kasutada.

Keelenõustamine on tasuta.

Konsultatsioonid toimuvad nii kohapeal kui ka Teamsis. Keelenõustajaga individuaalseks või rühmakohtumiseks broneeri aeg või kirjuta e-posti aadressil kulla.mellov@ut.ee. Keelenõu võib küsida ka e-kirja teel.

Infotund: arstiteaduse õppekava praktiliste arstlike oskuste lõpueksam

21. mail kell 13–16 toimub Schmidti keskuses (ruumis 0088/0089) arstiteaduse õppekava praktiliste arstlike oskuste lõpueksami infotund

Doktoriõppe vabad kohad

Kuulutame välja vaba doktoriõppekoha doktoriõppe kolmandal aastal (vana õppekava).
mees loeb dokumenti

Uuest õppeaastast muutuvad tasuta õppimise tingimused