4.–6. veebruaril toimus Vanemuise Kontserdisaalis Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse poolt korraldatud konverents „Kliinik 2025“, millest võttis tänavu osa ligikaudu 870 arsti ning tervisevaldkonna töötajat üle Eesti.
Konverentsil „Kliinik 2025“ räägiti tänavu lähemalt Eesti elanikkonna ülekaalu ja rasvumise probleemist, vaimse tervise abi kättesaadavusest, mitmetest kroonilistest haigustest nagu tsüstiline fibroos, kopsuhaigused, närvisüsteemi immuunhaigused, neeru- ja liigeshaigused ning nende tänapäevase ravi uutest võimalustest. Lisaks pälvisid tähelepanu suutervisega seotud teemad ja uute arengusuundade tutvustamine farmaatsia-alases teadustöös. Konverentsi esimesel päeval tutvustati arstiõppes tehtavaid muudatusi nagu praktiliste oskuste eksami korraldamine diplomieelses õppes ning pädevuspõhise õppe rakendamine residentuuris.
Kokku oli konverentsil 11 sessiooni, milles astus üles 54 lektorit.
Sündmuse korraldaja, kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskuse juhataja kaasprofessor Eve Undi sõnul on meeldiv tõdeda, et antud konverentsi vastu on jätkuvalt suur huvi ning et järjest enam eelistatakse veebis osalemise asemel kohapealset osavõttu.
„Konverentsil käsitletud temaatikad olid kõik väga huvitavad ning esmane tagasiside osalejate poolt on väga hea. Loodetavasti andis konverents uusi mõtteid ja väljakutseid nii praktiseerivatele arstidele kui ka tervishoiuhoiu poliitika kujundajatele,” lausus Unt. „Olulise märksõnana võib välja tuua ennetusmeetmete tõhusama rakendamise vajaduse, seda näiteks nii rasvumise, vaimse tervise probleemide, liigeste muutuste kui ka halva suutervise ning unehäirete korral. Täname kõiki konverentsil osalejaid, lektoreid ja sessioonide juhatajaid! “