Dekaan esmakursuslastele: teil on ees huvitavad aastad, kasutage neid!

Tervitan kõiki õppejõude, esmakursuslasi ja kõiki teisi üliõpilasi uue akadeemilise aasta alguse puhul. Loodan, et suvel oli kõigil võimalus puhata ja nautida tegevusi ja liikumisi, mis kevadel piiratuks jäid, et olete kogunud energiat, millega uuele õppeaastale vastu minna.

Möödunud õppeaasta oli erandlik: sügissemester kulmineerus Rahvusülikooli 100. aastapäeva pidustustega, kevad aga tõi taaskord meelde, et jagame planeeti Maa paljudega, nende seas viirustega. Siin ei kehti, et targem annab järele, vaid tuleb kohaneda.

Seda, kuidas sügissemester möödub, saame me kõik aga mõjutada, kandes hoolt selle eest, et jälgime oma tervist ning käitume iseenda, kaasüliõpilaste, õppejõudude ja töökaaslaste ees vastutustundlikult. Nii et valigem hoolikalt kaaslasi, aega ja kohta suhtlemiseks. Vaid nii saame jätkata oma õppetööd võimalikult tavapärases elurütmis.

Tänase päeva keskpunktis on esmakursuslased. Õnnitlen teid. Te olete saanud sisse väärikasse Tartu Ülikooli, mis on Ida-Euroopa üks parimaid ülikoole. Teil on ees huvitavad aastad – õpingud, uued tutvused, kogu eluks jäävad sõpruskonnad. Kasutage neid aastaid!

Te astusite ülikooli oma ootuste ja nägemusega õppetööst ühises suures auditooriumis või praktikumiruumis. See eeldab kontaktõpet ja vahetut suhtlust, mis on olnud seni igapäevane ja mida soovime ka teile võimaldada, head esmakursuslased. Nii algab ka meie õppeaasta, võimalikult tavapärases rütmis ühistes õppeklassides.

Siiski peame silmitsi seisma reaalsusega ning vajadusel kiirelt ümber lülituma kaugõppetöövormidele ning hoidma sotsiaalset distantsi. See eeldab meilt kõigilt paindlikku suhtumist, kaotamata nõudlikkust kvaliteetsele õppe- ja teadustööle.

Head esmakursuslased, õnnitlen teid teie uue verstaposti alguses! Oleme kogu valdkonnaga valmis teid juhendama, õpetama ja suunama, õppimine jääb teie ülesandeks.

Olgem positiivsed, aga jäägem negatiivseteks.

Soovin teile kõigile head tervist ja edukat uue õppeaasta algust!

Dekaan professor Margus Lember

Sõnavõtt 31. augustil 2020 toimunud õppeaasta avatervitusel Biomeedikumi ees.