Meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilaste teaduspäev pakkus palju inspiratsiooni

29. ja 30. novembril toimus kolmas meditsiiniteaduste doktorantide teaduspäev, kus Tartu Ülikooli ja TalTechi üliõpilased said omavahel mõõtu võtta ettekannete soravuses ja koostöö sobitamises.

Julgemad tudengid osalesid ka teadusmängus „PhD“, mille eesmärk oli valmistada ette tudengeid teadustöö kargeteks oludeks.

Lisaks olid teaduspäeval külas ennastsalgavad ettevõtjad tervisetehnoloogiate rindelt. Triumf Health juht Kadri Haljas demostreeris krooniliste haiguste all kannatavatele lastele mõeldud äppi, mis aitab kaasa laste paranemisele.

healBEDi asutaja Priit Aigro rääkis oma leiutisest, vibroakustilisest teraapiavoodist, mis leevendab pingeid ja parandab meeleolu.

UCL Research Department of Neuroscience PhD tudeng Carmen Kivisild ja Tartu Ülikooli vähibioloogia vanemteadur Lorena Simon Gracia rääkisid oma kogemusest teaduses nii Eestis kui ka väljaspool. Suured tänud jagamast seiklusrohkeid lugusid ettevõtlusest ja teaduse tegemisest!

Teaduspäeval tunnustati ka parimaid:
• Stipendiumi teadusmängu „PhD“ võitmise eest said Laura Tamberg, Kaisa Roots ja Annela Avarlaid.
• Stipendiumi meeldejääva esitluse eest said Ruby Gupta, Kristina Põšnograjeva ja Keerthie Dissanayake.

Üritust korraldasid kliinilise meditsiini doktorikool (Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA) ja Tartu Ülikooli TransGeno ERA Chair (Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 grandileping nr. 668989).

Lisateave:
Taavi Vanaveski